Akvāriji

Daudzi akvāriju īpašnieki, kas ir norūpējušies par ūdens kvalitāti, izmanto jaunus filtrācijas un absorbcijas paņēmienus. Šo paņēmienu vidū īpaša uzmanība būtu jāpievērš filtrējošajam dabiskajam materiālam ceolītam, kam piemīt kristāliska struktūra un nelīdzena virsma. Tas ir salīdzinoši lēts un drošs dabisks sorbents, kas tiek plaši izmantots ūdens attīrīšanai dīķos un akvārijos. Šis materiāls ir visefektīvākais gadījumos, kad akvārijā būtiski pieaug amonija nitrātu un jonu koncentrācija. Šīs vielas izdalās zivju dzīvības procesu norises rezultātā, to dēļ ūdens sāk "ziedēt", mainot savu krāsu un iegūstot nepatīkamu smaku.

Šādā gadījumā ceolīta izmantošana ļauj ātri atjaunot ūdens sākotnējās īpašības, nodrošināt vislabākos apstākļus pat visizvēlīgākajām akvārija iemītniecēm. Ceolīts ir spējīgs nepieļaut un novērst ūdens ziedēšanu, tas saista smagos metālus un fenolus, regulē nepieciešamo barības vielu sastāvu un stabilizē ūdens skābuma pakāpi. 

Pārsvarā ceolīts tiek izmantots kā akvārija ūdens filtru pildījums, aktīvi uzsūcot amonjaku un pozitīvi ietekmējot akvārija bioloģisko līdzsvaru. Pateicoties ceolītam, stabilizējas akvārija ūdens pH līmenis, saistās fenoli un smagie metāli. Amonija samazināšanās novērš strauju aļģu augšanu.

Par optimālu devu tiek uzskatīts 1 kilograms dabiskā ceolīta uz 1 kubikmetru ūdens jeb 1 grams uz 1 litru.

Mazākas piesārņojuma pakāpes gadījumā šo devu var samazināt. Ieteicams periodiski (1 reizi 3 - 4 mēnešos) ceolītu nomainīt un regulēt tā daudzumu atkarībā no akvārija ūdens piesārņotības pakāpes.